تیز کردن چاقوی آشپزخانه کند در خانه

احتمالا شما هم با چاقوی آشپزخانه کند مواجه شده اید . استفاده از چاقوی کند در حین آشپزی علاوه بر کسل کننده بودن و اعصاب خوردی ، خطرناک هم هست . اما علت این امر را جستجو کرده اید؟

امروز می خواهیم برای شما بگوییم که چرا چاقوهای آشپزخانه بعد از مدتی کند میشوند و چگونه می توان با ابزار ساده در منزل آن ها را مثل روز اول تیز کرد.

با تیم دس ساز همراه باشید.

 

علت کند شدن چاقو های آشپزخانه

از جمله مواد غذایی دارای خاصیت اسیدی پیاز و لیمو می باشند که استفاده آنها در عموم غذاها مرسوم است ، حال اینکه برش دادن این مواد با چاقو موجب کند شدن چاقو میشود.

بهترین راه حل برای جلوگیری از این کار اختصاص یک چاقوی مشخص به مواد غذایی اسید دار و بلافاصله شستشو و آب کشی بعد از استفاده است.

 

از کجا بفهمیم چاقویمان کند است؟

اگر برای استفاده و ایجاد برش نیروی زیادی به چاقو وارد می کنید و چاقو بجای برش در لحظه مواد غذایی را له می کند یعنی چاقوی شما کند است. پس ایجاد خلل و سخت شدن کار با آن از راحتترین راهها برای فهمیدن این موضوع است.

همچنین اگر چاقو را مقابل نور قرار دهید چاقوی کند نور را منعکس می کند .

 

راه های تیز کردن چاقو در خانه

گاهی ممکن است تمام ابزار حرفه ای  آشپزی در خانه یا در دسترس شما وجود نداشته باشد و شما هم حتما به تیز شدن چاقوی خود نیاز داشته باشید که در این صورت چند راه حل سریع و کاربردی به شما می گویم.

برای تیز کردن چاقوی آشپزخانه کند خود یکی از این روش ها را امتحان کنید:

 

استفاده از روزنامه یا مقوا

برای تیز کردن چاقو می توان آن را در طول روزنامه یا مقوا کشید و آن را برش دهید . روزنامه با خطوط نوشته سیاه به دلیل داشتن کربن موجب تیزی چاقو می شوند.

 

استفاده از ماگ

ماگ های سرامیکی گزینه ی مناسب و در دسترسی برای تیز کردن هستند. برای این کار از زیر ماگ استفاده می کنیم. تنها کافی است که چاقو را در قسمت زبر و سخت زیر ماگ بکشید.

 

استفاده از چاقوی دیگر

در به کار گیری این روش حتما دقت کنید چون اگر اشتباه انجام دهید و چاقوها را به هم بمالید هردو چاقو کند و خراب می شوند. برای اینکار باید تیزی چاقوی دیگر در جهت مخالف لبه باید قرار بگیرد.

 

استفاده از آجر و سنگ

اگ در خارج از منزل باشید سنگ و آجر دارای سطح صاف گزینه ی مناسبی برای تیز کردن چاقو برای پخت و پز است. برای این کار کافی است از دسته چاقو گرفته و روی سطح سنگ و آجر آن را به سمت خود بکشید ، همین کار را برای لبه دیگر نیز انجام دهید.

کمی خیس کردن سنگ نتیجه را بهتر می کند.

 

استفاده از بشقاب برای تیز کردن

بشقاب هم به دلیل جنس سرامیکی که دارد برای تیز کردن می توان اسفاده کرد. برای این کار چاقو را در قسمت پشت دایره ای شکل بشقاب بکشید.

 

استفاده از کاغذ سمباده

برای استفاده از کاغذ سمباده آن را روی یک سطح ثابت قرار دهید و لبه های چاقو را روی آن بکشید.

 

استفاده از کاسه و نعلبکی چینی

پشت کاسه و نعلبکی چینی هم به دلیل سخت بودن گزینه مناسبی برای تیز کردن چاقو به شمار می روند .

در این روش هم لبه های چاقو را به پشت ظروف بکشید.

 

نکته آخر

امروز ما در این مقاله سعی کردیم تا به شما راحتترین و سریعترین و کم هزینه ترین روش های تیز کردن چاقوی آشپزخانه کند را بیاموزیم. این روش ها برای حل کردن سریع مشکل کندی بهترین هستند اما همیشگی نه.

باید توجه داشت که قطعا ابزار اصولی و حرفه ای نتیجه بهتری به عمل خواهند آورد و اگر تا به این لحظه مسقل یا سنگ تیز کن در دسترس نداشته اید همین امروز با قیمت خیلی ارزان این وسیله مهم و کاربردی را برای آشپزخانه خود تهیه کنید.

لازم به ذکر است در بخش فروشگاه سایت دس ساز شما می توانید انواع مدل های مسقل و چاقو تیز کن تولید زنجان را با قیمت استثنایی و عالی خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

admin22 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *