نحوه تعمیر چاقوی شکسته شده از نوک

برای تعمیر چاقوی شکسته چیکار کنم

چه چاقوی آشپزخانه به زمین بیفتد .چه از چاقوی جیبی برای باز کردن پیچ استفاده کنیم یا هر اتفاقی دیگری ممکن است باعث شود چاقوی ما از قسمت نوک بشکند و دیگر قابل استفاده نباشید . حال دو راه پیش رو داریم یا رفتن به فروشگاه چاقو ویا تعمیر چاقوی شکسته که ما سعی کرده ایم راه حل دوم را انتخاب کنیم و به شما آموزش دهیم با ابزارهای ساده چاقوی دست ساز خود را تعمیر کنید.

 

در آموزش تیم دس ساز :

ابتدا تیغه را باید با تراش یا برش cnc به شکل اولیه برگردانید

سپس برای قسمت های جدید آن ایجاد لبه تا مثل روی اول تیز شود . فقط ممکن است که طول چاقویتان کمی کم تر شود .

در این مقاله، مهمان ویژه استیو است تا نوک یک چاقوی فولادی را بر روی یک چاقو تیز کن برقی  یا همان تیغه آسیاب ترمیم کند – ابزاری که او در طول 22 سال (و چند سال دیگر) تصدی خود با Work Sharp طراحی کرده است. اول کار ما مجبور شدیم چاقو را بشکنیم تا او نحوه تعمیر آن را به ما آموزش دهید تا بتوانیم این آموزش را در اختیار شما بگذاریم.

 

نکته 1: هندسه برش اصلی را حفظ کنید

با آسیب به قسمتی از تیغه حفظ دقیق همان شکل هندسی برش ممکن نیست، اما می توانیم به آن نزدیک شویم. چاقوها هم مخروطی آسیاب اولیه و هم مخروطی دیستال دارند به این معنی که به لبه برش و همچنین به نوک آن نزدیک‌تر می‌شوند. به منظور حفظ شکل هندسی، ستون فقرات چاقو را به سمت پایین آسیاب کنید تا با اریب برخورد کند و نوک جدیدی تشکیل دهد.

پایین آوردن ستون تیغه به سمت اریب هم برای حفظ تیزی و برش چاقو است و هم دردر مورد چاقوهای تاشو باعث حفظ ایمنی چاقو می شود.در بسیاری از چاقوهای تاشو هنگام بسته شدن، تیغه چاقو از باربند چاقو بیرون می ماند مثل چاقوهای نیم غلاف .

اگر چاقویی با نوک شکسته به شکل افزایش اریب تیغه ترمیم شد، امکان خروج تیغه جدید بعد از تعمیر و باعث ظاهر یک شی خطرناک در جیب شود.

 

نکته شماره 2: برای استفاده راحت، شکل تیغه را با تیغه سالم  مطابقت دهید

شکل تیغه چاقو بسیار مهم است و سازنده تناسبی بین آن و اندازه چاقو قائل بوده است پس. هنگام برداشتن مواد از تیغه سعی کنید شکل تیغه در با حالت سالم تیغه  مطابقت دهید. در این مورد ما می‌خواستیم ستون تیغه را به سمت پایین گرد کنیم تا زمانی که با قسمت مورب بالایی برخورد کند.

بنابراین کار کردن با انگشت روی تیغه در نزدیکی نوک می تواند کار را راحت کند.. این بدان معناست که ما باید حدود 1.5 اینچ از نوک آن را تراش کنیم تا شکل ثابتی داشته باشیم.

تعمیر چاقوی شکسته

نکته شماره 3 ابزار

استفاده از چاقو تیزکن ساینده درشت بهترین راه برای حذف سریع مواد و تعمیر چاقو است. می توان از یک صفحه الماسی که بروی دینام سوار شده استفاده کنیم . این ابزالات در همه چاقو سازی ها پیدا می شود. سنباده تسمه ای یا آسیاب رومیزی نیز برای این کار مناسب هستند ولی مشکلی که این دارند ایجاد گرمای زیاد است که می تواند به کلی چاقو را خراب کند و باید در استفاده از آن ها دقت کنید.

 

نکته 4 آهسته حرکت کنید و یک دستمال مرطوب را در نزدیکی خود نگه دارید

چگونه متوجه داغی بیش از حد چاقوی خود بشوم؟

تا زمانی که تیغه به حدود 400 درجه برسد، عملیات حرارتی چاقو تحت تأثیر قرار نمی گیرد یا به زبان ساده تر فلز چاقو تغییر شکل نمی دهد.

با این حال اگر به چاقو دست بزنیم ، امکان داغ بودن و آسیب دست است . پس دقت داشته باشی که :

با احساس داغی بیش از حد ، عملیات برش را متوقف کنید

و سعی کنید با یک دستمال مرطوب چاقو را خنک کنید.

 

مرحله پایانی تعمیر چاقو

پس از اینکه شما قسمت اضافی را تراش دادید و تیغه به شکل تیغه اصلی دارمد فقط یک کار می ماند که انجام دهید و آن هم سوهان کاری قسمت جدید تیغه است .

به این علت که قسمت جدید که پس از تراش مجدد لبه ندارد ، و باید با سوهان کاری سعی بر ایجا تیزی روی لبه کنید.

اکنون نوک خود را تعمیر کرده ایم و یک چاقوی تیز داریم! اگر شما هم تجربه در این زمینه دارید با ما به اشتراک بگذارید .

تعمیر چاقوی شکسته

در انتها لازم است من یک سوال بپرسم اصلا چرا باید چاقوهای ما بشکند؟!

راه های جلوگیری از شکستن تیغه چاقو

بیشتر ما تجربه این را داشته ایم که چاقویمان بشکند و دیگر قابل استفاده نباشید چه راهی برای جلوگیری وجود دارد؟

از چاقو همان استفاده را بکنید که از یک چاقو انتظار می رود . سازنده بر اساس کارکرد یک محصول آن را میسازد. شما نمی توانید از یک انبر دست انتظار بریدن گوشت را داشته باشید یا اینکه با انبر دست پیچ یک وسیله را باز بکنید در مورد چاقو نیز همین نکته صادق است .

استفاده از چاقو به عنوان پیچ گوشتی یا ساطور ، سبب فرسودگی و شکستن چاقو می شود.

در نگهداری چاقو دقت کنید .

چاقوهای فولادی در محیط مرطوب به سرعت زنگ و تیغه پس از مدتی کاملا فرسوده می شود . حتما پس از استفاده آن را روغن کاری کرده و خشک کنید .

چاقو بعد از تغییر رنگ سختی خود را از دست میدهد . و احتمال شکست بالا می رود.

 

امیدواریم این مقاله در تعمیر چاقوی شکسته برای شما مفید واقع شود.

admin22 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *